Kvarner Bay Challenge & 39. Ačkov kup

Ispis
Objavljeno Ponedjeljak, 07 Ožujak 2016 Napisao/la Matija Razum

Prvog vikenda u ožujku, održana su prva natjecanja za Kup Hrvatske u sklopu natjecanja Kvarner Bay Challenge - 39. Ačkov kup koje se održalo na otoku Cresu na karti Tramuntana. Nastupilo je oko 100 natjecatelja iz Hrvatske i 70 gostiju iz 6 europskih država. Prvi dan bila je utrka srednjih staza, a drugi dan duge staze koje su ujedno bile i 1. kvalifikacijska utrka za juniorsku reprezentaciju Hrvatske.
Nakon 2 dana, ukupnom pobjedom među hrvatskim natjecateljicama u ženskoj eliti, okrunila se Mirja Pavić iz OK Japetića. Druga je bila Tena Sakar Vukić iz Maksimira, a treća Antonija Orlić iz Bjelovara. U ukupnom poretku zauzele su 10., 11. i 12. mjesto. U muškoj elitnoj kategoriji, pobjedu među Hrvatima ostvario je Matija Razum iz Japetića, ispred svojih klupskih kolega Edija Ocvirka i Branimira Pongraca. U ukupnom poretku zauzeli su 7., 14. i 17. mjesto.
U mlađim veteranskim kategorijama ukupne pobjede su ostvarili Sonja Lesjak i Lino Legac (oboje Japetić). U juniorskim kategorijama najbolji su bili Iva Lovrec iz Vihora i Dominik Kirin iz Japetića.
Slijedeća natjecanja za kup Hrvatske održat će se početkom travnja na natjecanju Slavonija i Baranja open.